در طول روز افراد در تمامی رده های سنی نیاز به آرامش و استراحت دارند که در مکان های مختلف به تهیه وسایل راحتی و استراحت می پردازند تا در هر زمان از روز بتوانند به راحتی بر روی آن ها قرار گیرند. اما معمولات هزینه خرید وسایل راحتی زیاد می باشد و برخی از افراد نمی توانند کاناپه و یا مبل های مورد نیاز خود را خریداری کنند. از این رو توانایی خرید نخواهند داشت و به سراغ محصولی دیگر می روند. مبل شنی از جمله محصولات طبی و راحتی است که با بدنه ساده اما کاربردی می تواند بهترین موقعیت را ایجاد کند تا افراد در تمامی رده های سنی بتوانند بر روی آن قرار گرفته و از موقعیت استفاده کنند. تنوع در ساختار این محصول ساده نیز وجود دارد به طوری که برخی بدنه های گرد بوده و برخی به شکل استوانه می باشند. برخی شبیه به کاناپه بوده و برخی دیگر مانند یک سطح طبی و نرم برای خوابیدن افراد بوده است. به هر حال هر یک از نمونه های مبل شنی از دو ساختار و بخش اصلی تشکیل شده اند که یکی رویه محصول را شامل می شود و دیگری محتویات داخلی آن را در بر می گیرد.

تنوع در هر یک از این بخش ها وجود دارد و می توان با توجه به نیاز و موقعیت خود آن انتخاب کنید و بهترین مورد را برگزینید. طول عمر و دوام هر یک از این دو بخش و انواع آن نیز مختلف می باشد و افراد می توانند در صورت تمایل به داشتن محصولی با دوام یک سری محتویات داخلی را انتخاب کنند و از رویه های با دوام و سازگار استفاده نمایند. مبل شنی را می توان در منزل تولید کرد .چرا که بدنه آن از پارچه های مختلف تشکیل شده است که با دوخت های محکم و تضمینی به هم متصل شده اند و توانسته اند محصولی با دوام با بدنه راحتی و نرم را ایجاد کنند. چگونگی ساخت مبل شنی به شرح زیر می باشد:

برش بدنه مبل شنی و روش دوخت بین بگ و هپی چیر

برای ساخت مبل شنی ابتدا می بایست بدنه آن را انتخاب کرد و سپس با برش های منزل محصول را برای دوخت آماده ساخت. رویه های مبل شنی شامل پارچه های مخمل و جیر و پشمی و مازراتی می باشد که سازگاری زیادی دارند و هر کدام از آن ها مورد پسند عده ای خاص قرار می گیرند. در نتیجه ابتدا می بایست نوع رویه را انتخاب کرد و پارچه را به میزان لازم خریداری نمود. این رویه ها دارای الیاف با کیفیت و اصل می باشند که عاری از موارد حساسیت زا می باشند. محصولاتی که ایجاد حساسیت می کنند نمی توانند رضایت مخاطب را به دنبال داشته باشند و در نتیجه برای افراد و استفاده کنندگان دچار مشکل می شوند. ایجاد حساسیت خصوصا در فصول گرم سال که تعریق زیاد می باشد سبب شده است که کودکان آسیب ببینند و آن دسته از افراد که پوست های حساسی دارند نیز دچار مشکل شوند. علاوه بر این خصوصیات رویه محصول رنگ بدنه را نیز تشکیل داده است و می تواند رنگبندی خاص و زیبایی که مورد علاقه افراد می باشد را برای استفاده آن ها آماده سازد.

رنگ بدنه با توجه به ترکیب رنگ دکوراسیون انتخاب می شود . یا رنگی است که مورد علاقه افراد است و تمایل به داشتن وسایل راحتی با این رنگ دارند. به این ترتیب می توان مبل شنی را با رنگ دلخواه خود به دست آورد و پارچه بدنه آن را با این رنگ خریداری کرد. برای دوخت هر یک از بدنه های مبل شنی نیاز به الگویی خاص است که در نتیجه با دوخته شدن در کنار هم ساختار مورد علاقه را به وجود آورد. مبل شنی بدنه ای منحصر به فرد دارد که می تواند به صورت گرد و یا استوانه ای و یا بیضی و غیره دوخته شده باشد. به همین خاطر برش های مختلف بر روی پارچه ایجاد می شود و می تواند برای مرحله بعدی که دوخت می باشد آماده گردد. دوخت بخش های بریده شده به هم محکم و تضمینی است و بدون هر گونه درز و شکاف می باشد. در نتیجه می توان بهترین لحظات را به وسیله مبل شنی به دست آورد که عاری از مشکل بوده است و بهترین موقعیت برای استراحت در طول روز می باشد.

برش مبل شنی

انتخاب محتویات داخلی مبل شنی

مواد مختلفی تشکیل دهنده محتویات داخلی مبل شنی می باشند که به نوبه خود ایجاد نرمی و لطافت می کنند و قابلیت شکل پذیری و انعطاف را نیز به محصول می بخشند. مبل شنی با بدنه ای خاص در اختیار افراد قرار می گیرد که با قرار گیری بر روی آن می توان راحتی را به دست آورد به طوری که بدن را احاطه می کند و می تواند سبب قرار گیری استاندارد بدن و ستون فقرات شود. معروف ترین موادی که در اغلب مبل های شنی وجود دارد یونولیت های خرد شده با ابعاد شن می باشد که شن های یونولیتی نیز گفته می شود. این موارد قابلیت انعطاف زیادی دارد و با داشتن طول عمر و سازگاری زیاد توانسته رضایت مخاطب را به خوبی جلب کند. اما بهترین گزینه برای پر کردن مبل شنی خانگی که بدنه آن دوخته شده است یونولیت و الیاف می باشد که در کنار هم محصولی با دوام و سازگار را ایجاد می کند.

این بدنه به سرعت نمی خوابد و قابلیت انعطاف خود را از دست نمی دهد. در نتیجه می تواند با خصوصیات منحصر به فرد اولیه در مدت زمان طولانی برای استفاده و بهره برداری در نظر گرفته شود. برخی دیگر از مواد مانند ابر و یونولیت و یا الیاف خالی و مانند این ها نیز برای پر کردن بدنه انواع مبل های شنی موجود می باشد که افراد می توانند آن ها را با قیمت های گوناگون خریداری کنند و محصول دلخواه خود را تولید نمایند. برای پر کردن بدنه زیپی بر روی آن دوخته شده است که از این طریق می توان بدنه را پر و خالی نمود. در نتیجه با پر کردن محتویات داخلی زیپ بسته می شود و می توان مواد را در داخل آن محفوظ نگه داشت تا به بیرون از بدنه ریخته نشود و در ان باقی بماند.

یونولیت مبل شنی

شستشوی مبل شنی

به جهت شستشوی مبل شنی در خانه نیز می توان مواد داخلی بدنه را به طور کامل تخلیه کرد  وسپس بدنه را که خالی از مواد داخلی می باشد با آب و مواد شویینده شستشو داد. مبل شنی می تواند به صورت مکرر شستشو داده شود و مشکلی برای بدنه رخ نمی دهد. زیرا پارچه هایی که برای ساخت مبل شنی خانگی استفاده می شود در نهایت کیفیت و ماندگاری می باشند و رنگ ثابت و بدون تغییر نیز دارند. از این رو می توان به راحتی آن ها را در دفعات مختلف شستشو داد و از آن لذت برد.

بدنه در صورتی که پر از مواد داخلی است نمی تواند با آب و رطوبت ارتباط مستقیم داشته باشد. زیرا با نفوذ این موارد به داخل بدنه انعطاف مواد از بین می رود و به طور کلی مواد داخلی محصول خراب می شود. از این رو برای داشتن مبل شنی سازگار و منحصر به فرد با طول عمر بالا باید نسبت به رعایت کردن نکات مختلف اقدام کرد تا بهترین و سازگار ترین موقعیت را به دست آورد و از آن لذت برد.

شست و شوی مبل شنی

ابعاد مبل شنی در ساخت و الگوی دوخت مبل شنی

در زمان دوخت و ساخت مبل شنی در خانه افراد می توانند ابعاد مورد نیاز خود را لحاظ کنند تا در نتیجه محصولی متناسب با نیاز خود را داشته باشند. به این خاطر می توان برش های بدنه مبل شنی را با اندازه های دلخواه در آورد تا بدنه ای بزرگ و یا کوچک را به دست آورد. مبل شنی دلخواه می تواند بهترین موقعیت را برای افراد ایجاد سازد و برای آن ها سازگار ترین موقعیت را فراهم کند. از این رو برای داشتن یک وسیله راحتی و طبی که در طول روز به آن مراجعه می کنید می توانید مبل شنی را به صورت دلخواه بدوزید و در منزل به استفاده کردن از آن اقدام نمایید.

مبل شنی در ابعاد و ساختار های گوناگون ساخته می شود که می تواند در زمان استراحت و یا مطالعه و یا کار با کامپیوتر استفاده شود. به این ترتیب کاربرد زیادی نیز در منزل دارد که می توان با دوختن و ساختن آن به دست آورد. همچنین می توان محصول را در مسافرت و گردش نیز با خود به همراه داشت و در موقعیت های خارج از منزل نیز به استفاده کردن از آن اقدام نمود.

ابعاد مبل شنی

خرید انواع مبل شنی 

کسانی که موقعیت ساخت مبل شنی در منزل را ندارند اما علاقه زیادی به داشتن این محصول راحتی و سازگار دارند تنها می توانند انواع مبل شنی را از طریق مختلف خریداری کنند. این محصول بی نظیر و ساده با کیفیت بالا و اصل در نمایندگی اینتکس به فروش می رسد که یکی از معتبر ترین نمایندگی ها برای خرید انواع مبل شنی است. قیمت خرید مبل شنی در این فروشگاه استاندارد و مناسب می باشد و محصول با تنوع بالا متناسب با سلیقه تمامی رده های سنی موجود می باشد و می توان بهترین انتخاب و خرید را انجام داد.