استفاده از چادرهای بازی کودک همواره یکی از رایج ترین مواردی است که خانواده ها از آن در داخل منزل برای ایجاد یک بستر مناسب برای تفریح و حتی خواب و استراحت کودک استفاده می کنند. شرکت های تولید کننده مختلفی هم در این حوزه سعی کرده اند تا محصولات گوناگونی را به بازار ارائه کنند که همین امر نیز باعث شده تا در هنگام خرید کودک شما هم بتواند یک محصول با سلیقه خود را انتخاب نماید. نکته مهم قبل از خرید چادر بازی کودک ، علم به جنس محصول و ویژگی هایی است که چادر باید دارا باشد که همین امر نیز باعث شد تا در این مقاله سعی کنیم این دسته از محصولات را مورد بررسی خود قرار دهیم...

در اولین بخش از این مقاله باید به این نکته اشاره کنیم که یک چادر بازی کودک دارای چه اقلامی می باشد و چگونه می توان آن را به بهترین شکل ممکن راه اندازی کرد.

چادرهای بازی کودک

اقلام همراه چادر بازی کودک پارچه ای

همان طور که می دانید یک چادر بازی کودک معمولا با استفاده از یک بستر خاص راه اندازی گردد به گونه ای که به راحتی تکان نخورده و به صورت محکم و مقاوم بر روی زمین قرار بگیرد. به همین منظور نیز شرکت های گوناگونی سعی در تولید این دسته از محصولات می کنند که معمولا یک اصول را در تولید مد نظر قرار می دهند. اولین بخشی که در تولید تمامی این چادر ها مشترک می باشد بحث دارا بودن رویه و پارچه موجود در این چادرهای بازی می باشد که به جز ساختار و نوع آن چادر بازی و هم چنین به جز طرح موجود بر روی بدنه این محصولات ، پارچه در تمامی این چادرهای بازی رکن ثابت است.

بخش دیگری که باید به آن اشاره کنیم پایه های نصب موجود در کنار محصول است که به وسیله هر یک از آن ها شما می توانید چادر بازی را سرپا کرده و سپس از ان استفاده کنید. در همین خصوص نیز باید عنوان کنیم که این پایه ها نیز معمولا دارای انواع گوناگونی هستند که با توجه به نوع چادر و ابعاد آن قطعا این موارد نیز متفاوت خواهد بود. هم چنین یک سری نگهدارنده پایه نیز معمولا در کنار این چادرهای بازی وجود دارد که باعث می شود تا پایه ها و ستون ها به صورت محکم و مقاوم در کنار هم قرار گیرند. در ادامه نیز سعی می کنیم تا انواع مختلف چادر های بازی را مورد بررسی قرار دهیم و پس از آن شیوه راه اندازی این محصولات را به صورت کامل برای شما شرح دهیم.

اقلام همراه چادر بازی کودک

انواع چادر بازی کودک

در ابتدای این مقاله به این نکته اشاره کردیم که چادرهای بازی معمولا از نظر ساختار و نوع دارای مدل های گوناگونی هستند. این امر باعث شده تا شما در هنگام انتخاب با تنوع زیادی همراه باشید. در همین خصوص نیز سعی می کنیم تا به بررسی نوع این چادر ها بپردازیم تا انتخابی دقیق را با توجه به سلیقه خود انجام دهید.

چادر بازی کودک سرخپوستی ارزان قیمت

یکی از برترین و جذاب ترین نمونه ها در بین چادر های بازی کودک ، چادر بازی کودک طرح سرخپوستی می باشد. این مدل از چادر های بازی معمولا با توجه به ساختاری که از خود به جای گذاشته اند سبب شده تا کودک ها به خرید آن علاقه نشان داده و از این محصولات استقبال کنند. ساختار این مدل از چادر ها به این صورت است که همانند چادر های سرخپوستان شکل گرفته اند و پایه های این محصول در چهار سمت این کالا قرار گرفته و از هر چهار سمت در بالاترین نقطه به صورت مرکزی جمع می شود. این سبک سبب شده تا چادر به صورت کاملا خاص و با ظاهری تقریبا مثلثی شکل عرضه گردد.

این ساختار قطعا جذابیت های خاص خود را نسبت به یک مدل ساده دارا می باشد که کودک آن را ترجیح خواهد داد. هم چنین از نظر نوع رویه و طرح های موجود بر روی آن نیز این مدل از چادر ها نیز دارای تنوع بالایی هستند و رنگ های مختلفی را می توان در هنگام خرید مشاهده کرد که قطعا کمک بیشتری به فروش بالای این دسته از چادر ها کرده است.

چادر بازی کودک سرخپوستی

مرکز خرید چادر بازی کودک ویلایی در تهران

نوع دیگری از چادر های بازی هم وجود دارد که این مدل هم بسیار محبوب بوده و قطعا در بین محصولات پر فروش قرار دارد. در همین خصوص نیز باید عنوان کنیم که چادرهای بازی کودک ویلایی معمولا با ساختاری مستطیلی شکل به بازار عرضه شده اند و همین عامل باعث شده تا شما بتوانید کودک را در یک محیط سر بسته و شبیه به خانه های شخصی و یا چادر های مسافرتی قرار دهید. این محصولات دارای پایه های چند تکه بوده و معمولا بدنه در داخل این پایه ها قرار می گیرد. هم چنین پس از اتمام نصب شما بیشتر با یک خانه ویلایی شیربانی دار رو به رو خواهید شد که قطعا جذابیت های زیادی دارد. این دسته از محصولات هم چنین معمولا دارای پنجره هستند که این عامل نیز باعث نورگیر بودن و همین طور به جریان افتادن هوا در داخل این محصولات خواهد شد.

چادر بازی کودک ویلایی

چادر بازی قلعه کودک سرخپوستی

نوع دیگری از چادرهای بازی کودک نیز وجود دارد که شبیه به قلعه می باشد. ساختار این محصولات معمولا به صورت استوانه ای شکل بوده و بخش بالایی آن ها نیز به صورت نوک تیز شکل گرفته است. خیلی از این محصولات نیز جهت طبیعی تر جلوه دادن محصول خود یک عدد پرچم نیز در قسمت بالایی چادر قرار داده اند که سبب شده تا محصول دقیقا ساختار قلعه را به خود بگیرد. هم چنین این محصولات معمولا دارای یک عدد درب ورود بوده و پنجره را هم بر روی بدنه اصلی خود موجود می بینند که قطعا از مزایای این مدل از محصولات به شمار خواهد رفت.

چادر بازی قلعه کودک

چادر بازی کودک تونل دار

نوع دیگری از چادر بازی کودک نیز موجود است که دارای تونل می باشد. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که این تونل چه خصوصیتی دارد و به چه صورت بر روی محصول نصب می شود. معمولا این چادر های بازی از نظر ساختار شبیه به نوع قبلی یعنی چادر بازی ویلایی هستند با این تفاوت که یک فضای گرد را در گوشه ای از خود موجود دارد که این بخش متصل به یک عدد تونل گرد می باشد. این تونل را شما می توانید اصولا به صورت جداگانه نصب نموده و یا در مواقعی که به آن نیاز ندارید آن را جمع کرده و کنار بگذارید. دارا بودن تونل سبب شده تا فضای عبور و مرور کودک به دو بخش تقسیم شده و از دو مسیر بتواند به داخل این محصول ورود کند که قطعا یک تفریح مفرح به شمار می رود.

چادر بازی کودک تونل دار

چادر بازی کودک بادی

در سال های اخیر شرکت های متعددی همچون بست وی سعی در تولید چادر های بازی از نوع بادی کرده اند که خب این مورد هم یکی از خاص ترین و شاید پر طرفدار ترین نمونه ها به شمار رود. این مدل از چادر ها از نظر ساختار مدل های مختلفی دارند که کودک می تواند به راحتی در داخل آن به بازی پرداخته و از آن برای استراحت و خواب هم استفاده کند. در راه اندازی این محصولات شما دیگر نیاز به پایه های معمولی ندارید و معمولا به وسیله یک عدد پمپ باد می توانید محصول را به صورت کامل راه اندازی نمایید. از ویژگی های خوب این محصول می توان به راه اندازی ساده و آسان این کالا و همین طور قابلیت جمع شدن سریع آن اشاره کرد. مهم ترین نقطه ضعف این محصول هم امکان آسیب دیدن و سوراخ شدن بدنه این محصول توسط کودک است که خب اگر آموزش ها و مراقبت های لازم را به کودک بیاموزید این مشکل نیز حل می شود.

شما تا به این جای کار با انواع چادر های بازی آشنا شده اید. حال باید به نحوه راه اندازی کلی و همین طور مقایسه قیمت ها و جنس این محصولات اشاره کنیم.

چادر بازی کودک بادی

جنس رویه و پایه چادر بازی کودک

قطعا چادر بازی کودک باید دارای مقاومت بالایی باشند به گونه ای که در هنگام بازی با آن به سادگی دچار آسیب نشوند. در همین رابطه نیز باید عنوان کنیم که به جز مدل بادی که به آن اشاره کردیم ، دیگر مدل ها همگی دارای پایه و رویه هستند. رایج ترین نوع رویه در بین چادرهای بازی کودک نیز رویه پلی استر می باشد. این نوع رویه به قدری مقاوم و جذاب است که به سادگی قطعا آسیب نمی بیند. هم چنین نکته مهم دیگری که باید در خصوص این رویه به آن اشاره کنیم ضد آب بودن این جنس است. در واقع شما می توانید با خیال راحت چادر بازی را در داخل حیاط و یا هر فضای باز دیگری راه اندازی نموده و نگران خیس شدن داخل آن نشوید.

هم چنین نوع دیگری از جنس رویه هم وجود دارد که از نوع وینیل یا همان PVC می باشد. این جنس هم فوق العاده مقاوم و با کیفیت است و در تولید خیلی از محصولات بادی هم از همین نوع جنس استفاده می شود که باعث سبک وزن بودن ، انعطاف پذیری بالای محصول و هم چنین دارا بودن طرح های شیک و زیبا بر روی چادر بازی کودک شده است. بخش دیگری هم در چادر های بازی وجود دارد که پایه های محصولات خواهد بود. این پایه ها نیز همگی معمولا از نوع فایبرگلاس طراحی و تولید شده اند. این جنس از پایه ها انعطاف پذیری بالایی دارند و معمولا به صورت چند تکه تولید شده اند که با اتصال آن ها به یکدیگر بدنه اصلی یک چادر بازی را شکل می دهند.

جنس چادر بازی کودک

ابعاد و وزن چادر بازی کودک

معمولا چادرهای بازی کودک برای تمام سنین وجود دارد که این سنین شامل خردسالان و نونهالان می شود. در واقع شما در هنگام خرید می توانید به رنج سنی آن محصول دقت نموده و محصولی مناسب با سن فرزند خود را تهیه کنید. در کنار این نکته باید به ابعاد محصول هم اشاره کنیم که معمولا این محصولات بالای یک متر طول داشته و عرض های آن ها نیز به طور میانگین از 70 سانتی متر به بالا می باشد. این عامل سبب شده تا شما بتوانید از این چادر بازی برای محل خواب کودک هم استفاده نموده و همین طور با پر کردن این چادر از توپ های بادی ، از محصول خود به عنوان یک چادر توپ هم استفاده کنید. هم چنین در خصوص وزن این محصولات هم باید عنوان کرد که میانگین وزن این دسته از محصولات معمولا یک کیلو گرم است که بعضی از آن ها دارای وزن کمتر و بعضی دیگر نیز حداکثر تا 3 کیلو گرم وزن دارند که این وزن به همراه بسته بندی و تمامی اقلام همراه محصول محاسبه گردیده است.

ابعاد چادر بازی کودک

راه اندازی چادر بازی کودک

در بخش های قبلی عموما سعی کردیم تا درباره این محصولات به صورت کلی صحبت کنیم. قطعا این مسئله نیز مهم خواهد بود که به چه صورت باید یک چادر بازی کودک را راه اندازی کرد. با توجه به این که این محصولات مدل های گوناگونی دارند قطعا شیوه راه اندازی آن ها نیز با یکدیگر متفاوت خواهد بود. برای مثال یک محصول و چادر بازی کودک بادی را شما باید به وسیله یک عدد پمپ باد و از طریق دریچه های باد موجود بر روی این محصول باد کنید. عموما این محصولات دیگر هیچ گونه پایه ای ندارند پس کار راه اندازی آن ها ساده تر خواهد بود.

راه اندازی چادر بازی کودک

نوع دیگری از این محصولات نیز وجود دارد که همان طور که اشاره کردیم دارای یک سری پایه می باشد. این دسته از محصولات را شما باید در ابتدا بر روی زمین قرار داده و سعی کنید تا با توجه به ساختار بدنه و پایه های این محصولات اقدام به راه اندازی این چادرها کنید. اکثرا این محصولات چندین نوع پایه مختلف دارند که شما باید سعی کنید تا ان ها را کنار هم قرار دهید. در گام بعدی نیز باید اتصال آن ها را به درستی انجام داده و سپس بر روی بدنه این محصولات آن ها را قرار دهید. این امر باعث می شود تا محصول شما شکل و شمایل کامل تری به خود بگیرد و بتوانید به بهترین شکل ممکن چادر بازی را در اختیار فرزند خود قرار دهید. در کل فرآیند راه اندازی یک چادر بازی کودک سخت نیست اما بسته به نوع چادر زمان آن متفاوت خواهد بود.

نصب چادر بازی کودک

مراقبت و نگهداری از چادر بازی کودک

بحث مهم دیگر در خصوص این محصولات شیوه مراقبت و نگهداری از این کالاها می باشد. این مسئله بسیار مهم خواهد بود که شما به بهترین شکل ممکن این چادر را در اختیار فرزند خود قرار دهید و با آموزش صحیح سعی کنید که به درستی به فرزند خود بیاموزید که از محصول به چه صورت استفاده کند. در واقع اگر کودک شما از این محصولات به درستی استفاده کند تا سالیان سال بدون هیچ گونه نگرانی می توانید محصول را در اختیار داشته و از آن بهره مند شوید. در همین رابطه در ابتدا باید عنوان کنیم که نحوه مراقبت از این چادرهای بازی کاری ساده می باشد.

مراقبت و نگهداری از چادر بازی کودک

کودک شما باید این آگاهی را داشته باشد که به هیچ عنوان وسایل نوک تیز را به این محصول نزدیک نکند. در واقع وارد کردن و فرو کردن یک محصول نوک تیز به بدنه اصلی یک چادر بازی کودک می تواند باعث شود تا اگر محصول بادی باشد ، باد داخلی آن خالی شده و محصول تا قبل از ترمیم دیگر قابل استفاده نباشد. هم چنین اگر چادر شما بدنه ای غیر از بادی داشته باشد نیز باعث می شود تا پارچه اصلی محصول شما سوراخ شده و جلوه اصلی محصول نیز از بین برود. این مسئله یکی از مهم ترین مواردی است که باید در خصوص چادر بازی کودک به آن اشاره می کردیم. مسئله مهم دیگر عدم نزدیک کردن وسایل داغ به این محصولات می باشد. قطعا این نکته نیز سبب خواهد شد که محصولات دچار آسیب های جدی شود که شاید غیر قابل تعمیر باشند.

علاوه بر این ها باید به این مسئله نیز توجه کنید که به پایه ها و ستون های چادر بازی کودک نیز به هیچ عنوان فشار وارد نکنید. با این رشو باعث خواهید شد که یک چادر بازی سالیان سال برای شما کار کرده و نگرانی از بابت آسیب دیدن بخش های مختلف آن به هیچ عنوان نداشته باشید.

خرید چادر بازی کودک

موارد استفاده از چادر بازی کودک

قطعا این نکته نیز بسیار مهم خواهد بود که از یک چادر بازی کودک در چه شرایط و برای چه مواردی می توانید استفاده کنید. در پاسخ به این سوال نیز خیلی از افراد سعی می کنند تا فقط استفاده از این محصولات را صرفا برای فراهم کردن یک فضا برای بازی و تفریح کودک خود در نظر بگیرند. در واقع مورد اصلی استفاده از این محصول نیز همین مسئله می باشد و در واقع تولید این محصولات برای این شکل گرفته است که کودکان بتوانند با خیالی راحت در داخل فضای این چادرها به بازی و تفریح بپردازند. به جز این ها باید اشاره کنیم که شما می توانید از این محصولات به عنوان فضایی برای استراحت و خواب کودک خود نیز استفاده کنید.

در واقع طراحی این محصولات به گونه ای است که شما می توانید در کمترین زمان ممکن شرایط را برای استراحت و خوابیدن فرزند خود نیز فراهم کنید زیرا ابعاد این چادرها به گونه ای است که این کار به راحتی انجام خواهد شد. قطعا این مورد استفاده هم یکی دیگر از خصوصیات خوب این محصولات به شمار می رود.

چادر خواب کودک

سوالات رایج در خصوص چادر بازی کودک

در بخش های قبلی سعی کردیم تا ویژگی های این محصولات را به صورت کامل و جامع در اختیار شما قرار دهیم. حال خیلی از افراد پس از مطالعه بخش های مختلف این مقاله همچنان یک سری سوالات در ذهن خود دارند که باید سعی کنیم تا به ان ها پاسخی دقیق و جامع بدهیم. در همین خصوص بخش انتهایی از این مطلب را به همین پرسش های شما عزیزان اختصاص داده ایم و سعی داریم تا به صورت کامل این موارد را برای شما شرح دهیم تا با آگاهی کامل خرید و ثبت سفارش یک چادر بازی کودک را برای فرزند دلبند خود انجام دهید. پیشنهاد می کنیم ادامه این مطلب را هم دنبال کرده و سوالات و پاسخ های آن ها را هم مشاهده نمایید.

سوال درباره چادر بازی کودک

  • در صورت آسیب دیدن چادر بازی کودک قابل تعمیر می باشد؟

بله – اگر محصولی که شما خریداری کرده اید دارای بدنه ای بادی باشد شما می توانید در سریع ترین زمان ممکن به وسیله یک عدد برچسب تعمیرات آن را تعمیر نمایید. اگر هم محصول شما بدنه ای پارچه ای داشته باشد می توانید آن را تعمیر کنید اما طبیعتا ممکن است که ظاهر آن مثل اول نشود و ناحیه آسیب دیده مشخص باشد اما در حالت کلی این محصولات همگی قابل تعمیر هستند.

تعمیر چادر بازی کودک

  • وسایل همراه چادر بازی کودک در صورت گم شدن پیدا می شود؟

پاسخ به این سوال بسیار سخت است زیرا عمدتا شرکت های تولید کننده این محصولات به گونه ای محصول را عرضه می کنند که تمام وسایل داخل باکس بسته بندی این محصولات موجود باشد. حال اگر محصول شما به هر دلیلی قطعاتش گم شود پیدا کردن وسایل و لوازم چادر بازی کودک کاری بسیار سخت خواهد بود اما ممکن است فروشگاه های معتبر اینتکس لوازم یدکی این محصولات را به صورت مجزا نیز عرضه کنند.

لوازم جانبی چادر بازی کودک

  • جمع کردن یک چادر بازی کودک چقدر زمان می برد؟

در حالت کلی اگر محصول شما بادی باشد این کار به وسیله تخلیه باد داخلی چادر در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود و از این نظر زمان زیادی نمی خواهد اما اگر شما یک چادر بازی پارچه ای را در اختیار دارید باید در ابتدا سازه های محصول را جمع آوری کرده و سپس چادر را کنار بگذارید. در حالت کلی زمان برای جمع کردن این محصولات بین 3 تا 5 دقیقه در نظر گرفته می شود.

جمع کردن چادر بازی کودک

  • طرح و رنگ موجود بر روی چادر بازی کودک پاک می شود؟

خیر – قطعا شرکت اینتکس و بست وی و دیگر تولیدکنندگان داخلی این محصولات سعی کرده اند تا با بهره گیری از کیفیت بدنه عالی این دسته از محصولات را روانه بازار کنند و به همین دلیل خیال مشتریان از در اختیار داشتن یک چادر بازی کودک با کیفیت راحت بوده و هیچ گونه تغییر رنگ و یا پاک شدن طرح موجود بر روی این محصولات را شاهد نخواهیم بود.

  • یک چادر بازی کودک آیا برای سلامتی فرزند ما ضرر ندارد؟

خیر – بدنه این محصولات همواره به گونه ای شکل گرفته اند که هیچ گونه ضرری برای کودک شما نداشته باشد و شما بتوانید بدون نگرانی محصول را در اختیار فرزند خود قرار دهید که مزیت بزرگ این محصولات خواهد بود.

قیمت چادر بازی کودک

چادرهای بازی کودک عموما قیمت های متفاوتی دارند و با توجه به جنس ، کیفیت ، شرکت تولید کننده و ابعادی که دارند این قیمت متفاوت می باشد. به همین دلیل نیز شما باید حتما به این مسئله توجه کنید که با توجه به نیاز خود و کودکتان محصولی را تهیه و خریداری کنید. از نظر قیمت نیز شما می توانید بازه بین 200 هزار تومان تا یک میلیون و پانصد هزار تومان را در این محصولات مشاهده کنید. این اختلاف قیمت هم بیشتر به دلیل جنس این محصولات است. برای مثال چادرهای بادی کودک قیمت بالاتری نسبت به دیگر محصولات دارند. هم چنین چادرهای بازی کودک اینتکس نیز عموما از نظر قیمت از دیگر چادر های بازی گران تر می باشد. با توجه به این توضیحات نیز پیشنهاد می کنیم حتما فضای مورد نظر که قصد دارید از این چادر بازی در آن ناحیه استفاده کنید را اندازه گیری کرده و سپس خرید یک چادر را بر اساس سلیقه کودک خود انجام دهید.

قیمت چادر بازی کودک

خرید چادر بازی کودک

چادر بازی کودک یک وسیله تفریحی و در عین حال چند منظوره است که از آن می توان برای بازی کودک ، محل خواب او و همین طور استفاده به عنوان خانه شخصی کودک در داخل خانه ، حیاط و یا هر فضای دیگری استفاده کرد. فروشگاه اینتکس ایران ، نمایندگی محصولات بادی در ایران سعی کرده با تنوع بالای چادر های بازی کودک همواره رضایت مشتریان را کسب کرده و با قیمت ارزان و رقابتی که محصولات را عرضه کرده است لبخند رضایت را بر روی لبان مشتریان خود بنشاند که پیشنهاد می کنیم شما هم اگر قصد خرید دارید حتما از محصولات و چادرهای بازی کودک فروشگاه ما دیدن فرمایید.