هر چیزی دارای یک سری معایب و مزایا می باشد که با توجه به آن می توان خرید محصول را انجام داد. در نتیجه افراد بر پایه نیاز خود محصول را با توجه به مزیت های آن خریداری می کنند و به لذت داشتن اوقات خوشایند می رسند. استخر پیش ساخته نیز از جمله محصولاتی است که دارای مزیت های فراوان و معایب متعدد است تا افراد بتوانند با آگاهی کامل نسبت به داشتن آن اقدام کنند و محصول را برای خود و استفاده در محیط های بزرگ خریداری نمایند. به این ترتیب می توان گفت که یک محصول منحصر به فرد ایجاد می شود که دارای معایب خاصی نیز بوده است.

طبیعی می باشد که در وجود یک محصول با کیفیت و مرغوب مشکلاتی نیز وجود داشته باشد تا تفاوت های لازم در بین محصول و محیط به وجود آمده باشد. استخر بتنی فضایی مناسب برای شنا و تفریحات آبی می باشد که از زمان های گذشته برای داشتن استخر آبی ایجاد می شد. اما امروزه با وجود استخر پیش ساخته افراد به سمت داشتن آن کشیده می شوند و می توانند اوقات خوشی را داشته باشند. به این ترتیب مشکلی برای آن ها ایجاد نخواهد شد و قادر به بهره مندی ازمحصول هستند.

اما داشتن استخر پیش ساخته معایبی را به دنبال دارد که افراد با آگاهی کامل نسبت به آن خرید محصول را انجام می دهند و از داشتن آن لذت می برند. به این صورت است که در موقعیت های مختلف با استفاده از استخر پیش ساخته فضایی استاندارد و ایمن برای تمامی رده های سنی ایجاد می گردد. استخر پیش ساخته با توجه به مزیت های آن انتخاب و خریداری می شود. به این صورت که افراد می توانند یک استخر دائمی برای استفاده داشته باشند که به راحتی و با قیمت مناسب ایجاد می گردد. از این رو تمایل افراد نسبت به داشتن این محصول زیاد است و می توانند لذت داشتن تفریحات آبی را با قیمت کم داشته باشند.

استخر پیش ساخته متنوع و خاص است و از ابعاد و ساختار مختلف تشکیل شده است تا افراد بتوانند با خیالی آسوده نسبت به داشتن آن اقدام کنند و نمونه ای از محصولات محبوب و فضای مورد علاقه خود را به دست آورند. معایب استخر پیش ساخته به شرح زیر است و با مطالعه آن می توان بهترین کارایی را از محصول به دست آورد.

معایب استخرهای پیش ساخته | اینتکس ایران

نگهداری از آن در فصول سرد سال

استخر پیش ساخته محصولی است که برای استفاده در فصل گرما و در فضای باز و سرپوشیده کاربرد دارد. چرا که تفریحات آبی تنها در این فصل قابل اجرا می باشد و به دلیل گرم بودن هوا لذت زیادی را به افراد می دهد. در صورتی که استخر پیش ساخته در فضای باز برای تفریحات افراد طراحی و تولید می شود می بایست نسبت به نگه داری از آن در فصول سرد سال اقدام کرد. چرا که بدنه استخر پیش ساخته در اثر سرما یخ می زند و مجدد در صورت گرم شدن دچار آسیب می گردد. به این ترتیب می توان گفت که به عنوان یک استخر دائمی نمی توان از آن در فضای باز بهره مند شد. اگر تمایل به داشتن این محیط در فضای باز را دارید می توانید از استخر های مقاوم تر و با دوام تر استفاده کنید.

استخر هایی مانند فایبرگلاس و کامپوزیت در چنین شرایطی بهتر عمل می کنند و می توانند دارای سازگاری و طول عمر باشند. به همین خاطر به صورت رو کار و تو کار قابل اجرا خواهند بود. سایر استخر های پیش ساخته می بایست در فصول گرم سال راه اندازی شوند و مورد استفاده قرار گیرند. از سوی دیگر در فصول سرد سال برای جلوگیری از آسیب دیدن بدنه جمع آوری شوند و در محلی دیگر برای استفاده مجدد در گرما نگه داری شوند. کسانی که به دنبال آرامش و راحتی هستند نیز قادر به استفاده از استخر پیش ساخته در فضای سرپوشیده می باشند تا دیگر نیازی به جمع آوری بدنه برای اجرا در محیطی دیگر نباشد. با تمامی این موارد در می یابید که از استخر پیش ساخته نمی توان در فصول سرد سال استفاده کرد و بدنه در این هوا در معرض خطر و خرابی قرار می گیرد که باید نسبت به ان توجه داشت.

نگهداری از استخر پیش ساخته در فصول سرد سال | اینتکس ایران

معایب استخر پیش ساخته داخل آپارتمان و جلوگیری از پارگی بدنه

همان طور که می دانید استخر پیش ساخته ای که نیاز به مراقبت زیاد دارد استخر پیش ساخته برزنتی است که از بدنه ای با جنس برزنت ساخته شده است. این بدنه دارای حساسیت های زیاد می باشد که باید نسبت به رسیدگی از آن توجه داشت. برای داشتن این محصول می بایست بدنه از هر گونه آسیب و خرابی در امان باشد تا در نتیجه طول عمر آن دچار خطر نشود و بتوان با خیالی آسوده نسبت به داشتن آن اقدام کرد. این استخر پیش ساخته در محیط های مختلف نصب می شود اما باید محیط به طور کلی بررسی شود تا عاری از هر گونه اشیاء نوک تیز بوده باشد. با بررسی محیط می توان نسبت به نصب استخر پیش ساخته اقدام کرد و از داشتن آن لذت برد.

برای جلوگیری از هر گونه آسیب احتمالی نسبت به بدنه می توان یک زیر انداز مقاوم در زیر محصول انداخت تا بخش کف که در معرض خطر است در امان باشد. به این ترتیب اگر شیء تیز وجود داشته باشد نیز ضخامت ایجاد شده در بخش کف از بروز خرابی جلوگیری می کند و یک محصول عاری از مشکل ایجاد می گردد. همان طور که می دانید استخر پیش ساخته قابلیت ترمیم شدن دارد اما به شرط آن که به سرعت بدنه آسیب دیده را ترمیم کنید. در نتیجه با مشاهده سوراخ شدن که در نتیجه نشت آب به بیرون بدنه انجام می شود می توان بدنه را با روش های مختلف و مرسوم ترمیم نمود تا خرابی کلی حاصل نشود و بتوان در مدت زمان دیگر نیز به استفاده کردن از استخر پیش ساخته مد نظر اقدام نمود.

جلوگیری از پارگی بدنه استخر پیش ساخته | اینتکس ایران

معایب استخر پیش ساخته در زیر زمین و نصب استخر پیش ساخته در سطح شیبدار

فضای احداث استخر پیش ساخته نیز در میزان استفاده و لذت بردن از محصول نقش دارد. یکی از معایبی که شامل استخر پیش ساخته شده است امکان نداشتن نصب محصول در سطح شیبدار می باشد. در برخی از مناطق به دلیل تمایل افراد و یا تمایل به ایجاد محیطی زیبا استخر در سطح شیبدار ایجاد می گردد تا به راحتی استفاده شود و بتوان از آن لذت برد. اما اگر قصد خرید استخر پیش ساخته برای این محیط ها را دارید نمی توانید محصول را در چنین سطحی راه اندازی نمایید. چرا که با این گونه سطوح فشار وارد بر یک سمت از استخر پیش ساخته نسبت به سمت دیگر بیش تر می شود و امکان آسیب دیدن پایه های محصول زیاد می شود.

در نتیجه تنها می توان استخر پیش ساخته را بر روی سطوح صاف راه اندازی کرد تا در نتیجه شاهد آسیب دیدن بدنه نشد. در واقع استخر پیش ساخته همواره در معرض خطر آسیب دیدن می باشد که افراد برای لذت بردن از آن باید نسبت به مراقبت بدنه اقدام کنند. این محصول خاص و منحصر به فرد معایبی دارد که از استفاده محصول در موقعیت های دلخواه جلوگیری می کند. به این ترتیب مزیت های متعدد استخر پیش ساخته سبب خرید آن می شود و باید برای جلوگیری از آسیب بدنه نسبت به معایب آن نیز آگاهی کسب کرد.

نصب استخر پیش ساخته در سطح شیبدار | اینتکس ایران

دوام استخر پیش ساخته

استفاده از استخر پیش ساخته به عنوان جایگزین به جای استخر های بتنی مواردی را به دنبال دارد که باید به آن ها توجه شود. استخر پیش ساخته دارای طول عمر می باشد و دوام خاصی شامل آن شده است. اما استخر بتنی همواره جزو استخر های دائمی است که می توان نسبت به داشتن آن اقدام نمود. استخر پیش ساخته به دلیل پایه هایی که بدنه به آن متصل می باشد و جنس بدنه همواره در معرض خطر است و نمی توان از آن به عنوان یک استخر دائمی برای طول عمر بالا یاد کرد. به طور کلی مدت زمان مشخصی برای داشتن این استخر پیش ساخته تعیین می شود که همگی در گرو مراقبت از بدنه خواهد بود.

اگر بدنه مراقبت و نگه داری نشود طول عمر محدود محصول نیز به خطر می افتد و کم تر می شود. به این ترتیب تمامی این موارد باید رعایت شود تا در نتیجه بتوان استخر پیش ساخته را برای سال های مختلف استفاده کرد و از آن لذت برد. طول عمر و دوام محصول با توجه به قیمت خرید آن قابل توجیه است. چرا که با پرداخت هزینه کم استخری بزرگ حاصل می شود که در مقایسه با هزینه احداث استخر بتنی کم است. به همین خاطر می توان طول عمر محدود استخر پیش ساخته را درک نمود و نسبت به داشتن آن اقدام کرد.

خرید استخر های پیش ساخته

انواع استخر های پیش ساخته که دارای قیمت های متنوع می باشد در فروشگاه اینتکس ایران موجود است تا به راحتی بتوان نسبت به خرید آن اقدام نمود و محصول را برای استفاده در موقعیت های مختلف انتخاب کرد. اما باید نسبت به آگاهی در خصوص معایب آن نیز پرداخت تا در نهایت به رضایت در زمان داشتن استخر پیش ساخته دست پیدا کرد.