شاید تا به حال به دنبال این مسئله بوده اید که در منزل و یا ویلای خود یک عدد استخر داشته باشید تا بتوانید به صورت شخصی و خانوادگی از این مورد استفاده کرده و دیگر نیاز به این مسئله نداشته باشید که برای یک تفریح آبی به استخرهای شهری مراجعه کنید. هم چنین عده ای دیگر از افراد نیز همواره به این مسئله فکر کرده اند که برای موارد صنعتی خود نظیر پرورش ماهی و یا موارد مشابه بخواهند دست به ساخت و یا استفاده از یک استخر آماده و یا استخر پیش ساخته بزنند. افراد دیگری هم وجود دارند که همیشه نیاز به این نکته داشته اند که برای آب درمانی و یا موارد پزشکی نیاز به یک عدد استخر دارند تا به بهترین شکل ممکن درمان خود را آغاز کرده و در فضای منزل نیز به ساده ترین شکل ممکن سلامتی خود را به دست آورند.

با توجه به این مقدمه حال قصد داریم تا در این مطلب به صورت کامل و جامع تمامی خصوصیات استخر پیش ساخته را در اختیار شما قرار دهیم. قطعا این مورد از استخرها این ویژگی را در اختیار دارند که یک فضای مناسب و ایده آل را برای تفریحات آبی ، آب درمانی و موارد پزشکی درمانی و هم چنین پرورش ماهی و محلی برای نگهداری آب را برای شما فراهم کنند. با توجه به این مسئله حال این سوال برای بسیاری از مخاطبین پیش خواهد آمد که خرید و استفاده از یک استخر پیش ساخته بهتر است یا ساخت استخر بتنی؟ هم چنین استفاده از یک استخر پیش ساخته اقتصادی تر خواهد بود یا استفاده از استخرهای بادی و فایبرگلاس؟  با توجه به طرح این سوالات قطعا به شما پیشنهاد می کنیم که در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به ویژگی ها و خصوصیات این دسته از استخرها به صورت کامل بپردازیم تا بهترین تصمیم را برای در اختیار داشتن یک استخر بگیرید.

خرید استخر پیش ساخته

استخر پیش ساخته بهتر است یا استخر بتنی؟

در شروع این مقدمه باید به این سوال پاسخ دهیم که آیا یک استخر پیش ساخته بهتر است یا ساخت و ساز استخر بتنی؟ در واقع این سوالی است که ذهن خیلی از افراد را درگیر خود کرده است و این مسئله سبب شده تا افراد مختلفی که قصد در اختیار داشتن یک استخر را دارند با مطرح کردن این سوال سردرگم شوند. در همین رابطه در ابتدا به بُعد مالی این مسئله خواهیم پرداخت که از نظر اقتصادی انتخاب کدام مورد منطقی تر خواهد بود. همان طور که می دانید با توجه به هزینه های سنگین ساخت و ساز قطعا این روزها کار سختی خواهید داشت که فضای لازم برای ساخت و پیاده سازی یک استخر را در ابتدا فراهم کرده و سپس ساخت یک استخر بتنی را در اولویت کاری خود قرار دهید.

ساخت استخر بتنی

در واقع افرادی که قصد دارند تا یک استخر در منزل خود در اختیار داشته باشند اگر قصد ساخت استخر بتنی را دارند باید در وهله اول فضا و مکان مناسب برای پیاده سازی این مسئله را در نظر بگیرند و با توجه به فضایی که دارا هستند بتوانند به گام بعدی یعنی خرید مصالح و شروع ساخت و ساز بپردازند. قطعا ساخت یک استخر هزینه های سنگینی را می طلبد زیرا شما باید زمین را حفاری کرده ، برای هر کار کوچکی کارگر مخصوص به خود را در اختیار داشته و خرید مصالح و سپس شروع ساخت و ساز را در دستور کار خود قرار دهید. زمان بر بودن ساخت و ساز و همین طور نیاز داشتن به موتورخانه و تاسیسات مربوطه نیز از دیگر موارد مهمی است که شما برای در اختیار داشتن یک استخر بتنی قطعا باید همه این نکات را در نظر بگیرید.

هم چنین خیلی از افراد هستند که اصلا فضای بسیار بزرگی را در اختیار ندارند که خب عمدتا این افراد نیز خیلی به ساخت یک استخر نمی توانند فکر کنند. در این شرایط قطعا استخر پیش ساخته و مدل های متنوع این استخرها می تواند گزینه ای فوق العاده ایده آل باشد که هم در سریع ترین زمان ممکن راه اندازی و نصب شده و هم شما این مزیت را در اختیار خواهید داشت که در ابعاد مورد نظر خود این استخر را سفارش داده و از آن استفاده کنید. در مقایسه هزینه بین این دو استخر قطعا استخر پیش ساخته هزینه بسیار کمتری را می خواهد زیرا شما دیگر نیاز به تاسیسات ، مصالح ، کارگر و از این قبیل موارد نخواهید داشت و پس از خرید استخر می توانید به ساده ترین شکل ممکن خودتان اقدام به نصب آن کرده و یا درخواست نصاب کنید تا در کمتر از یک ساعت بزرگترین سایزهای استخر پیش ساخته را نصب کرده و از آن بهره مند شوید.

راه اندازی استخر پیش ساخته

هم چنین این نکته نیز بسیار مهم است که عموما افرادی به سمت ساخت و ساز استخر بتنی می ر.ند که هم فضای بزرگی دارند و از نظر هزینه و دیگر موارد نیز هیچگونه دغدغه ای ندارند. دیگر افرادی که به فکر ساخت استخر بتنی می افتند عده ای هستند که ویلای نوساز را در اختیار دارند و در هنگام ساخت و بازسازی ویلای خود فضای ثابتی را برای استخر بتنی در نظر می گیرند. قطعا پیشنهاد این افراد استخر بتنی می باشد زیرا دیگر نیاز به جا به جایی استخر ندارند و همواره دوست دارند که با توجه به ساختار و دیزاین ویلا و منزل خود یک استخر بزرگ با ارتفاع گوناگون و سفارشی را بسازند اما عمدتا افرادی که دوست دارند بتوانند در فصول سرد سال استخر را جمع کرده و کنار بگذارند نیز هیچوقت به فکر ساخت و ساز استخر نخواهند افتاد و پیشنهاد ما به این افراد قطعا استخر پیش ساخته می باشد.

استخر پیش ساخته اینتکس

با توجه به این توضیحات حال باید به صورت خلاصه به این نکته اشاره کنیم که اگر فضا و شرایط لازم را برای ساخت و ساز استخر در اختیار دارید و از نظر هزینه نیز هیچگونه محدودیتی ندارید می توانید به فکر ساخت استخر بتنی باشید در غیر این صورت قطعا استخر پیش ساخته می تواند گزینه ای عالی باشد زیرا هم از نظر قیمت و هم چنین از نظر جنس و کیفیت ، طراحی و نوع ساخت و امکاناتی که دارند می توانند به بهترین شکل ممکن پاسخگوی نیاز شما باشند.

استخر پیش ساخته چند مدل دارد؟

این سوال نیز یکی دیگر از سوالات پر تکراری است که همیشه خیلی از مشتریان دغدغه آن را دارند و میان گزینه های متفاوت همواره گیر می کنند که کدام استخر را انتخاب کرده و سفارش دهند. در این قسمت نیز سعی خواهیم کرد که مدل های گوناگون استخر را نام برده و هر یک را به صورت کامل و جامع توضیح دهیم تا با آگاهی کامل انتخابی دقیق و هوشمندانه را برای خود برگزینید.

خرید استخر پیش ساخته

استخر پیش ساخته برزنتی

اولین و شاید مهم ترین نوع استخر که تنوع بسیار بالایی هم دارد ، استخر پیش ساخته برزنتی می باشد. این مدل از استخر عموما دارای سایزهای بزرگی بوده و برای افرادی مناسب می باشد که قصد دارند یک تفریح خانوادگی را تجربه کرده و یا از آن برای مواردی نظیر ورزش های آبی و آب درمانی و هم چنین ذخیره آب های زیاد استفاده کنند. این استخرهای پیش ساخته عمدتا از نظر ابعاد از چهار متری شروع شده و تا ده متری که بزرگ ترین سایز این محصولات هست قابلیت انتخاب را در اختیار شما قرار می دهند.

نحوه تشخیص این استخرها از دیگر نمونه های استخر پیش ساخته بسیار ساده می باشد به این صورت که عموما این استخرها دارای ارتفاع بالای یک متر هستند که قطعا مسئله ای بسیار مهم خواهد بود. در واقع ارتفاع برای موارد تفریحی بسیار مهم است زیرا اگر استخر پیش ساخته شما کمتر از یک متر عمق داشته باشد شما نمی توانید عملا داخل آن شنا کرده و تنها برای موارد تفریحی و آب بازی مناسب خواهد بود. این استخرها دارای پایه های مقاومی هستند که ساختار آن ها عموما یو شکل بوده و از نوع آلومینیوم ضد زنگ ساخته شده اند که در بخش های بالایی این استخرهای پیش ساخته برزنتی شما می توانید مشاهده کنید که فضا برای عبور دادن این پایه ها محیا بوده است.

استخر پیش ساخته برزنتی

دیگر مسئله مهمی که باید به آن اشاره کنیم بحث کیفیت بالای بدنه این محصولات است. در واقع شما می توانید مشاهده کنید که استخر های پیش ساخته برزنتی عمدتا به صورت سه لایه تشکیل شده اند به این صورت که لایه داخلی و لایه بیرونی این محصولات از نوع برزنت مقاوم ساخته شده و لایه میانی این دو برزنت نیز از الیاف شمعی و یا ابریشمی شکل گرفته است که همین ویژگی سبب خواهد شد در فصول سرد سال و یا حتی در گرمای شدید نیز به هیچ عنوان این بدنه آسیب نخواهد دید. در صورت نصب و راه اندازی درست این استخرها نیز پایه ها به هیچ عنوان تحت فشار نبوده و آسیب نیز نخواهند دید که مسئله مهمی در خصوص استخر پیش ساخته برزنتی خواهد بود.

دیگر مسئله مهم در خصوص این استخر ها وجود امکانات کامل درون باکس این محصولات است که دیگر شما نیاز به خرید و یا تهیه جداگانه هیچ کدام از موارد نظیر نردبان و پمپ تصفیه آب و ... نخواهید بود. از نظر نوع رنگ بدنه و طراحی نیز عمدتا شما می توانید مشاهده کنید که این استخر ها دارای بدنه های ساده از رنگ آبی ، طوسی و یا مشکی و خاکستری هستند اما در این بین نیز می توانید ببینید که از سال 2020 میلادی به بعد شرکت اینتکس و خصوصا شرکت بست وی سعی کرده اند که به طراحی بدنه اصلی و بخش های داخلی این استخر ها نیز بسیار اهمیت داده و ظاهرهای گوناگون و زیبا را خلق کنند که باعث شده تا مشتریان نیز از این مسئله بسیار استقبال نمایند.

استخر پیش ساخته فریمی

نوع دیگری از استخر های پیش ساخته وجود دارد که عمدتا به عنوان استخر پیش ساخته فریمی از آن ها نام برده می شود. این استخر ها نیز ویژگی های بسیار مشترکی با نوع قبلی استخر های پیش ساخته دارند اما در یک سری نکات تفاوت دارند. در واقع شما می توانید مشاهده کنید که اکثرا این استخرها دارای بدنه های آبی رنگ بوده و ساختاری ساده دارند و هیچ گونه طراحی جذابی را نمی توانید در بخش بیرونی این محصولات مشاهده کنید. از نظر ابعاد نیز عمدتا بزرگ ترین سایز این استخر های فریمی ، استخر های چهار متری می باشد و از کوچک ترین سایز های این محصولات نیز می توان به استخر فریمی 120 در 120 سانتی متری با ارتفاع 30 سانتی متر اشاره کرد.

در رابطه با ابعاد این محصولات نیز عمدتا مدل های گوناگونی عرضه شده است اما پر طرفدار ترین استخرهای فریمی شرکت بست وی مدل های زیر می باشد:

 • استخر فریمی سایز کوچک اینتکس با ابعاد 220 در 150 سانتی متر ارتفاع 60 سانتی متر کد intex 28270

Intex 28270

 • استخر فریمی متوسط اینتکس با ابعاد 260 در 160 سانتی متر ارتفاع 65 سانتی متر کد intex 28271

intex 28271

 • استخر فریمی سه متری اینتکس با ابعاد 300 در 200 سانتی متر ارتفاع 75 سانتی متر کد intex 28272

intex 28272

 • استخر فریمی چهار متری اینتکس با ابعاد 450 در 220 سانتی متر ارتفاع 84 سانتی متر کد intex 28273

intex 28273

این چهار محصول قطعا از مهم ترین و پرطرفدارترین استخرهای فریمی دنیا هستند که هم ابعاد ایده آلی دارند و هم از نظر نوع ساختار بدنه و رنگ بندی و طراحی وجه مشابه زیادی با یکدیگر خواهند داشت. نکته ای که در این میان شما می توانید مشاهده کنید بحث در خصوص ارتفاع این استخر ها می باشد که همان طر که در بالا به آن ها اشاره کردیم تمامی این استخرها ارتفاع زیر یک متر را دارند که این امر نشان می دهد که عمدتا این استخر ها برای موارد تفریحی و بازی و سرگرمی کودکان عرضه شده اند. هم چنین یک سری از افرادی که دست به خرید ای استخر ها میزنند سعی می کنند تا از این محصولات برای مواردی نظیر استخر پرورش ماهی استفاده کنند که قطعا این مسئله نیز باعث می شود تا بتوانید در داخل منزل ، باغ و یا ویلای خود علاوه بر موارد تفریحی ، برای موارد صنعتی هم بتوانید از این استخرهای فریمی استفاده نمایید.

هم چنین باید اشاره داشته باشیم که شرکت اینتکس سعی کرده تا عمدتا این استخرها را بدون هیچ گونه وسایل اضافی و تجهیزات عرضه کند که شاید این نکته یکی از نقاط ضعف این محصولات می باشد. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که شرکت اینتکس این چهار سایز را با پمپ و در کدهای دیگر نیز به صورت جداگانه عرضه کرده است اما تولید و عرضه آن ها نسبت به چهار مدل پرطرفدار بالا بسیار کمتر بوده و فروش کمتری را هم به خود اختصاص داده است به همین دلیل است که خیلی از افراد عمدتا به سمت خرید و ثبت سفارش این محصول روی می آورند.

استخر پیش ساخته فریمی

البته شما باید این نکته را هم در نظر بگیرید که استخر های فریمی عمدتا ساختاری مستطیلی ندارند و در مدل های گرد با ابعاد متنوع و گوناگون زیادی هم عرضه شده اند که این مسئله باعث شده تا افرادی که به دنبال خرید یک استخر گرد هستند نیز بتوانند از این محصولات بهره مند شوند. در مقایسه با استخر پیش ساخته سایز بزرگ عموما این محصولات تنها در نوع پایه ها ، ساختار بدنه و هم چنین امکانات و ارتفاع تفاوت دارند و در حالت کلی این دو نوع استخر را خیلی از افراد یکسان می دانند.

استخر پیش ساخته ایزی ست

نوع دیگری از استخر های پیش ساخته در بازار موجود می باشد که با نام استخر ایزی ست شناخته شده و در این سال ها نیز بسیار رواج یافته و پرطرفدار شده است. در واقع شما می توانید مشاهده کنید که این نوع از استخرها از طراحی خاصی برخوردار بوده و به ساده ترین شکل ممکن نیز قابلیت راه اندازی را دارا می باشد. حال این سوال پیش خواهد آمد که این نوع از استخرها دارای چه سبک و شکل و شمایلی می باشد و به چه صورت می توان این دسته از استخرها را راه اندازی کرد؟ در پاسخ به این سوالات باید اشاره کنیم که از نظر نوع ظاهر شما می توانید مشاهده کنید که استخرهای ایزی ست عمدتا از طراحی و ساختار گرد بهره مند هستند که این مسئله باعث شده تا شما بتوانید به بهترین شکل ممکن این دسته از استخرها را در هر فضایی راه اندازی نمایید. گرد بودن این استخر ها یکی از نقاط قوت این دسته از محصولات می باشد به گونه ای که افراد می توانند از تمامی فضای داخلی این استخر به صورت کامل استفاده کرده و لذت ببرند.

هم چنین عده ای دیگر از این استخرها وجود دارد که در طراحی و ساختار بیضی شکل روانه بازار شده اند. این مدل از استخرها عمدتا در ابعاد و سایز بزرگ روانه بازار شده اند که این ویژگی سبب شده تا افرادی که قصد خرید استخر ایزی ست بیضی را دارند نیز بتوانند به سادگی آن را انتخاب کنند. هم چنین این مدل از استخرها عمدتا با نام استخر ایزی ست اورال فریم شناخته می شوند که در واقع ترکیبی از استخرهای ایزی ست و فریمی نیز به شما خواهند رفت.

در رابطه با شیوه راه اندازی این استخر ها نیز قطعا شما کار بسیار ساده ای در پیش خواهید داشت زیرا در سریع ترین زمان ممکن می توانید دست به راه اندازی و نصب این استخرها کنید. در واقع باید اشاره داشته باشیم که دلیل نامگذاری این استخرها به ایزی ست همین شیوه سریع راه اندازی این محصولات می باشد. شما این مزیت را در اختیار خواهید داشت که در سریع ترین زمان ممکن لبه بالایی این دسته از محصولات را باد کرده و راه اندازی این استخر را مشاهده کنید. در واقع در ابتدا نیاز خواهید داشت که پس از خارج کردن استخر از داخل بسته بندی آن را بر روی یک سطح صاف قرار دهید. سپس به صورت کامل استخر را باز نموده و لبه بالایی این محصولات را به وسیله یک عدد پمپ باد محصولات بادی در سریع ترین زمان ممکن راه اندازی کنید.

استخر پیش ساخته ایزی ست

بدنه اصلی این استخر ها نیز ساختاری از نوع برزنتی دارد که از نظر کیفیت نیز هیچگونه تفاوتی با نمونه های فریمی ندارد ولی تنها به دلیل بادی بودن لبه بالایی این محصولات خیلی از افراد فکر می کنند که این استخر یک محصول کاملا بادی می باشدکه در واقع این تصور به کل غلط است. هم چنین باید اشاره داشته باشیم که از نظر ویژگی و امکانت نیز شباهت بسیار زیادی به استخرهای فریمی دارند که در بخش بعدی به این مسئله و امکانات مشترک این استخرها نیز اشاره خواهیم کرد.

امکانات مشترک استخر های پیش ساخته و کوچک ترین استخر دنیا

در این بخش نیز سعی داریم که در رابطه با امکانات مشترک و ویژگی های فوق العاده ای که این استخرها دارا هستند با شما صحبت کنیم که بدانید عمدتا امکاناتی که این استخرها در اختیار شما قرار می دهند چه مواردی بوده و با آگاهی خرید و سفارش خود را ثبت کنید. پیشنهاد می کنیم که ادامه مطلب را هم دنبال کنید تا در خصوص این امکانات به صورت کامل با شما صحبت نماییم.

امکانات استخر پیش ساخته

نردبان استخر پیش ساخته

یکی از اولین ویژگی های مهمی که عموما در استخرهای پیش ساخته خصوصا در ابعاد بزرگ این محصولات وجود داشته و مشترک می باشد ، نردبان استخر پیش ساخته است. در واقع شما این مزیت را در اختیار خواهید داشت که با خرید یک استخر در ارتفاع بالای یک متر از این ویژگی بهره مند شده و عبور و مرور ساده تری را به داخل استخر تجربه کنید. عمدتا طراحی این نردبان ها به صورت دو طرفه بوده و مشتریان عزیز می توانند به راحتی با در اختیار داشتن این نردبان وارد استخر شده و یا از آن خارج شوند. هم چنین به ساده ترین شکل ممکن این نردبان ها قابلیت جمع شدن را نیز دارا می باشد.

از نظر جنس و کیفیت نیز این استخرها با بهره گیری از ساختار آلومینیوم ضد زنگ طراحی شده است. این نوع جنس نشان از کیفیت بالای این نردبان ها دارد که قطعا به سادگی و در شرایط جوی مختلف نیز آسیب نخواهد دید که مزیت مهم این نردبان ها نیز خواهد بود. هم چنین باید اشاره داشته باشیم که شرکت اینتکس و همین طور شرکت بست وی نیز عموما این نردبان ها را در استخرهایی با ارتفاع زیر یک متر عرضه نمی کنند اما ممکن است در یک سری از کدها و مدل ها شما در ارتفاع 84 سانتی متری هم این نردبان ها را مشاهده کنید که خب طبیعتا در قیمت خرید استخر تاثیرگذار خواهد بود.

نردبان استخر پیش ساخته

پمپ تصفیه آب استخر پیش ساخته

دیگر ویژگی خیلی مهمی که تقریبا تمامی مدل های استخر پیش ساخته ، فریمی و ایزی ست از آن بهره مند هستند وجود پمپ تصفیه آب می باشد. در واقع شما باید این مسئله را در نظر بگیرید که تصفیه کردن آب استخر مسئله ای فوق العاده مهم خواهد بود که در شرایط کم آبی کشور نیز باید به بهترین شکل ممکن به ان پرداخته شود. در همین راستا عموما شرکت های تولید کننده استخر سعی می کنند تا محصولات خود را در تمامی ابعاد از کوچک ترین استخر تا بزرگ ترین استخر همراه با پمپ تصفیه آب عرضه کنند. در همین خصوص نیز شما ممکن است یک محصول را با دو کد مختلف در بازار ببینید که از نظر ابعاد ، ساختار و دیگر ویژگی ها یکسان بوده و تفاوت آن ها در وجود یا عدم وجود پمپ تصفیه آب است.

این پمپ های تصفیه آب استخر پیش ساخته نیز در دو نوع مختلف وجود دارد که یک مدل پمپ تصفیه آب فیلتری بوده و نوع دیگر نیز پمپ تصفیه آب شنی است. عموما پمپ های شنی در استخرهای سایز بزرگ و بزرگتر از پنج متر دیده می شود زیرا حجم آب این استخرها زیاد بوده و عمدتا پمپ تصفیه فیلتری جوابگو نخواهد بود. این پمپ ها نیز خود دارای سایزهای مختلفی هستند که در واقع شما در هنگام خرید به صورت مجزا باید با توجه به ابعاد استخر خود یک مدل مناسب را برگزینید.

پمپ تصفیه آب استخر پیش ساخته

دریچه تخلیه آب در استخر پیش ساخته

یکی دیگر از ویژگی های مشترکی که استخرهای آماده دارد هستند وجود دریچه تخلیه آب می باشد. در واقع شما می توانید مشاهده کنید که بر روی تمامی این استخرها یک عدد دریچه تخلیه آب وجود دارد که به ساده ترین شکل ممکن می توانید آب داخل این استخرها را به صورت کامل تخلیه کنید. وجود این دریچه بسیار مهم و حیاتی خواهد بود زیرا تمیز کردن و خالی کردن آب استخر باید به بهترین شکل ممکن انجام گردد.

این دریچه ها قابلیت اتصال شلنگ را هم دارا هستند به این صورت که شما می توانید به ساده ترین شکل ممکن و با اتصال یک ورودی ، جریان آب را به ناحیه ای که خودتان دوست دارید هدایت کرده و از هدر رفتن آب جلوگیری کنید. در واقع می توانید برای آبیاری گیاهان و درختان خود در باغ به ساده ترین حالت ممکن از آب داخل استخرها استفاده کرده و آب را هدر ندهید.

دریچه تخلیه آب استخر پیش ساخته

درپوش استخر پیش ساخته

دیگر ویژگی مهمی که در یک سری از مدل های استخر پیش ساخته وجود دارد ، درپوش استخر پیش ساخته است. کاربرد اصلی این مورد نیز پوشش کامل سطح استخر است به گونه ای که از ورود گرد و خاک و دیگر موارد به داخل استخر جلوگیری کرده و از کثیف شدن آب خصوصا در مواقعی که از استخر استفاده نمی کنید جلوگیری می کند. این درپوش ها عموما در استخرهای بزرگ وجود دارد و کمتر می بینید که بر روی استخرهای کوچک شرکت ها آن را قرار دهند اما شما می توانید آن ها را به صورت جداگانه نیز با توجه به سایز استخر خود تهیه کنید که این مورد هم از دیگر ویژگی های این درپوش های استخر می باشد.

درپوش استخر پیش ساخته

زیرانداز استخر پیش ساخته

وجود زیرانداز نیز یکی از ضروریات در هنگام نصب و راه اندازی استخر می باشد به همین دلیل عموما می توان این نکته را هم از امکانات مشترک استخرهای پیش ساخته در نظر گرفت. البته زیرانداز هم همانند درپوش در استخر های سایز بزرگ تنها قابل مشاهده است و در هیچ یک از استخرهای سایز کوچک دیده نمی شود اما پیشنهاد می کنیم اگر استخر با سایز کوچکی را خریداری کرده اید حتما به صورت مجزا اقدام به تهیه و خرید یک زیرانداز کرده و آن را در زیر استخر پهن کنید تا کف استخر آسیب نبیند.

زیرانداز استخر پیش ساخته

سوالات رایج در خصوص استخر پیش ساخته

بخش انتهایی این مقاله را هم به این مسئله اختصاص داده ایم که به یک سری از مهم ترین سوالاتی که خیلی از مشتریان از ما می پرسند پاسخ دهیم. در همین راستا قصد داریم که این موارد را هم مطرح کرده و پاسخی مناسب را برای سوالات شما ارائه کنیم پس این بخش را هم با دقت مطالعه نمایید:

 • تمامی استخرهای پیش ساخته قابلیت نصب پمپ تصفیه آب را دارا هستند؟

بله – در پاسخ به این سوال باید عنوان کنیم که عموما شرکت های سازنده اگر بر روی محصول پمپ تصفیه را قرار ندهند هم این ویژگی را بر روی استخر جای می دهند که شما بتوانید به صورت مجزا یک پمپ تصفیه آب خریداری کرده و به استخر آن را وصل کنید. پس می توان عنوان کرد که تمامی استخرها از این مزیت برخوردار هستند و از این نظر نگرانی نخواهید داشت.

 • پمپ تصفیه آب فیلتری برای استخرهای سایز بزرگ هم کاربرد دارد؟

خیر – با توجه به این که استخر های بزرگ حجم آب بسیار زیادی را دارند به همین دلیل شما باید دقت کنید که خرید یک پمپ تصفیه فیلتری برای استخرهای سایز بزرگ قطعا کاربرد لازم را ندارد. این پمپ ها تصفیه را از سطح آب انجام می دهند و قطعا به هیچ عنوان نمی توانند آب داخل استخرهای بزرگ را تصفیه کنند.

 • بدنه استخرهای پیش ساخته در صورت سوراخ شدن قابلیت تعمیر را دارند؟

بله – با توجه به این که این استخرها بدنه های برزنتی دارند عموما سخت آسیب می بینند اما در صورتی هم که به هر دلیل این بدنه سوراخ شده و یا آسیب ببیند این مزیت در اختیار شماست که بتوانید آن را به راحتی ترمیم کرده و از آن استفاده کنید. اگر حجم آسیب کم باشد خودتان می توانید با برچسب تعمیرات آن را ترمیم کنید. در صورتی که شدت آسیب بالا باشد در آن زمان شما باید استخر را جمع کرده و تحویل نمایندگی اینتکس دهید تا آن را ترمیم کرده و صحیح و سالم در اختیار شما قرار دهند.

برچسب تعمیرات استخر پیش ساخته

 • استخر های ایزی ست دارای پمپ باد هستند؟

خیر – شما برای راه اندازی این محصولات همان طور که در بخش مربوط به استخر ایزی ست عنوان کردیم نیاز به باد کردن لبه بالایی استخر دارید پس باید یک عدد پمپ باد به صورت مجزا خریداری کرده و اقدام به باد کردن لبه بالایی استخر کنید. هیچ کدام از استخرهای ایزی ست موجود در بازار دارای پمپ باد نیستند و باید به این مسئله هم توجه داشته باشید.

پمپ باد استخر ایزی ست

 • امکان استفاده از استخرهای پیش ساخته در چهار فصل خصوصا فصول سرد سال وجود دارد ؟

بله – شما این مزیت را در اختیار خواهید داشت که به ساده ترین شکل ممکن از آن گرم درون این استخرها استفاده کرده و در فصول سرد سال هم از این محصولات بهره مند شوید. حال فراهم کردن شرایط آب گرم نیز می تواند با خرید و تهیه یک گرمکن آب استخر بوده و یا اتصال آب گرم آبگرمکن و ریختن آن درون استخر باشد که در کل این مزیت را در اختیار شما قرار خواهد داد تا در تمام فصول از استخر خود استفاده کنید.

 • نصب و راه اندازی استخر پیش ساخته حتما نیاز به نصاب دارد؟

خیر – شما می توانید خودتان هم این محصولات را به ساده ترین شکل ممکن نصب و راه اندازی کنید و نهایتا بزرگ ترین سایز استخر یک ساعت زمان برای راه اندازی نیاز دارد. حال اگر شما فکر می کنید که نمی توانید خودتان این استخرها را راه اندازی کنید می توانید درخواست نصاب داده تا از طرف شرکت با قیمتی عالی یک نصاب حرفه ای به محل شما اعزام شده و کار راه اندازی استخر و آبگیری را به صورت کامل انجام دهد.

راه اندازی استخر پیش ساخته

 • از استخرهای پیش ساخته برای پرورش ماهی می توان استفاده کرد؟

بله – اگر بخواهیم در این مورد هم پاسخی جامع را در اختیار شما قرار دهیم باید اشاره کنیم که استخرهای فریمی با توجه به ابعادی که دارند گزینه ای مناسب برای پرورش ماهی خواهند بود. هم چنین برای پرورش ماهی های قرمز و زینتی نیز خیلی از افراد از استخرهای ایزی ست گرد کوچک استفاده می کنند که خب در کل گزینه های ایده آلی خواهند بود.

استخر پیش ساخته پرورش ماهی

 • تجهیزات جانبی این استخرها به راحتی قابلیت تهیه دارند؟

بله – شما می توانید هر یک از تجهیزات و لوازم یدکی های این استخرها را به صورت جداگانه از سایت فروشگاه اینتکس ایران خریداری کرده و از این بابت نیز هیچگونه نگرانی نخواهید داشت.

 • جهت تمیز کردن استخرهای پیش ساخته باید چه کار کنیم؟

اگر بخواهیم به صورت کلی به این سوال پاسخ دهیم باید عنوان کنیم که شما نیاز خواهید داشت که از یک عدد جارو اسکیمر ، ربات تمیز کننده استخر و یا موارد مشابه استفاده کرده و استخر خود را به صورت کامل پاکیزه کنید.

جارو اسکیمر استخر پیش ساخته

 • استفاده از قرص کلر در داخل استخرهای پیش ساخته امکان پذیر است؟

بله – شما می توانید با خرید قرص کلر و هم چنین تهیه یک عدد سبد قرص کلر و یا به اصطلاح شناور قرص کلر به ساده ترین شکل ممکن آن را درون آب قرار دهید. فقط حتما پیشنهاد می کنیم که قرص را درون این سبدها قرار دهید و به تنهایی آن را درون استخر رها نکنید زیرا ممکن است رنگ استخر آسیب ببیند.

قرص کلر استخر پیش ساخته

این سوالات قطعا مهم ترین سوالاتی است که خیلی از مشتریان در تماس با فروشگاه اینتکس ایران از مشاورین ما پرسیده اند و سعی کردیم به صورت دقیق به این موارد پاسخ دهیم. حال شما نیز اگر سوالی در ذهن دارید و پاسخ سوال خود را در این بخش نیز دریافت نکردید می توانید آن ها را مطرح کنید تا به تمامی دغدغه های شما نیز پاسخی دقیق بدهیم. همچنین در این مقاله نیز سعی کردیم که جزئیات کامل و مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم که در هنگام خرید استخر پیش ساخته با اگاهی کامل مدل ایده آل خود را تهیه نمایید. امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید و توانسته باشیم که یک محتوای کامل را در خصوص این استخرها در اختیار شما قرار داده باشیم.