در این مقاله قصد داریم تا به بررسی جلیقه شنا بپردازیم. همواره این محصولات در چندین مورد مهم کاربرد اساسی دارد. شاید شما فردی باشید که به دنبال آموزش شنا هستید و در ابتدا نیاز دارید تا برای حفظ تعادل و یا روی آب ماندن ، از این محصول استفاده کنید. هم چنین عده ای دیگر از افراد وجود دارند که برای مقاصد تفریحی و یا در هنگام استفاده از قایق بادی و جت اسکی و... از این جلیقه شنا استفاده می کنند تا در هنگام افتادن از روی محصول بتوانند بدون نگرانی مجدد بر روی آب قرار گیرند. در همین راستا مشاهده خواهید کرد که در این مواقع این محصول بسیار مفید و کارآمد خواهد بود. با توجه به این نکات پیشنهاد می کنیم این مقاله را دنبال کنید تا با جزئیات طراحی این محصولات به صورت جامع و کامل آشنا شوید.

جلیقه شنا بادی کودک

اولین نکته ای که در بحث استفاده از جلیقه های شنا مهم و اساسی خواهد بود ، تولیدات این محصولات برای سنین کودک می باشد. این سنین با توجه به حساسیت هایی که دارند و هم چنین با توجه به مراقبت هایی که باید بر روی آب از این سنین صورت گیرد ، همواره در خطر هستند. به همین دلیل هم یکی از پر فروش ترین جلیقه های بادی همیشه برای سنین کودکان طراحی و تولید می شود. در ابتدا اگر بخواهیم به بررسی جلیقه های عرضه شده برای سنین کودکان بپردازیم باید عنوان کنیم که این محصولات معمولا به گونه ای شکل گرفته اند که بخش اصلی بدن کودک را به صورت کامل در بر بگیرند.

در همین رابطه نیز می توان عنوان کرد که از نظر پوشش معمولا این محصولات به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول محصولاتی هستند که کودک می تواند از بخش بالایی محصول سر و گردن خود را داخل کند که این بدین معناست که محصول از بخش جلویی باز نبوده و جلو بسته می باشد. نوع دیگری از محصولات هم وجود دارد که به صورت جلو باز طراحی و تولید شده است که معمولا با استفاده از قفل بسته خواهد شد. هر دوی این موارد طراحی های جذابی دارند که با توجه به سن کودک شما و راحتی او می توانید محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

بحث دیگری که در این جلیقه های شنا مطرح می باشد ، استفاده از طرح و نقش جذاب و خلاقانه بر روی این محصولات است. شما می توانید مشاهده کنید که همواره محصولاتی با طراحی های گوناگون به بازار عرضه می شود که همین امر باعث شده تا کودک بتواند با توجه به سلیقه خود بهترین انتخاب را انجام دهد. حال این طراحی های می تواند به صورت خیلی ساده و یا با بهره گیری از طرح انیمیشن های محبوب و جدید و یا طراحی های خاص دیگر صورت بگیرد.

جلیقه شنا بادی بزرگسال

در تولید و عرضه جلیقه های شنا برای سنین بزرگسال نیز همواره چندین نکته را باید مورد توجه قرار داد. معمولا افراد بزرگسال نیاز به محصولی دارند که در حین استفاده زیاد برای فرد مزاحمت ایجاد نکند و او بتواند در یک حالت آرمانی و استاندارد در صورتی که در داخل آب قرار گرفت ، به شنا کردن بپردازد. در همین خصوص نیز باید عنوان کنیم که جلیقه های این سنین معمولا به صورت جلو باز طراحی و تولید می شود که نوع رایجی از این محصولات بوده و فرد می تواند به راحتی جلیقه را تن کند. پس از تن کردن نیز به سادگی هر چه تمام تر با توجه به دارا بودن قفل در بخش جلویی محصول ، به سادگی می تواند ایمنی خود را حفظ نماید.

هم چنین طراحی های صورت گرفته برای سنین بزرگسال نیز معمولا به صورت ساده و با بهره گیری از طرح های سنگین و شیک اجرا شده است. برای مثال محصولات سنین بزرگسال معمولا دارای طرح و نقش انیمیشنی و ... نمی باشد و بیشتر با استفاده از رنگ های ساده و شکیل سعی شده است تا این محصولات را تولید کنند.

ویژگی های جلیقه شنا بادی

تا قبل از اشاره به ویژگی های این محصولات ، باید به این نکته اشاره کنیم که تا به این جای کار شما با دو دسته از این محصولات برای دو رنج سنی مختلف آشنا شدید. حال با توجه به سن و سال خود و یا فرزند خود می تواند نمونه ای که راحتی کامل را در داخل آن دارد ، انتخاب نموده و به بهترین شکل از محصول مورد نظر خود استفاده کنید. در بحث بعدی بایستی به بررسی ویژگی های اصلی جلیقه های شنا پرداخته و از این حیث هم این محصولات را مورد بررسی خود قرار دهیم که پیشنهاد می کنیم ادامه این مطلب را هم دنبال نمایید.

محفظه باد جلیقه شنا مسافرتی

یک جلیقه شنا در صورتی که از نوع بادی طراحی و تولید شده باشد ، دارای یک سری محفظه برای باد کردن می باشد. شما معمولا برای این که بتوانید یک جلیقه شنا را باد کنید نیاز خواهید داشت که به راحتی پس از تهیه پمپ باد ، محصول را از طریق محفظه های باد که بر روی محصول موجود می باشد باد کنید. در همین رابطه نیز باید عنوان کنیم که این دریچه ها با توجه به ابعاد و سایز یک محصول می تواند متفاوت باشد. برای مثال ممکن است شما بر روی یک جلیقه تنها یک عدد دریچه باد را مشاهده کنید و کل جلیقه با استفاده از همان یک عدد محفظه باد گردد. در بعضی از محصولات اما ممکن است این تعداد دریچه و محفظه باد تا دو یا سه عدد هم افزایش یابد که قطعا نکته ای مهم و حائز اهمیت خواهد بود.

دارا بودن قفل

جلیقه های شنا معمولا با استفاده از یک عدد قفل در بخش جلویی خود بسته می شوند. این قفل بیشتر از نوع پلاستیکی طراحی و تولید می شود که بتوانید به سادگی هر چه تمام تر این قفل را باز و بسته کنید. نکته قابل توجه در خصوص این قفل این است که معمولا به صورتی است که قفل در داخل محفظه ای چفت خواهد شد و دیگر باز نمی شود. هم چنین برای باز کردن این قفل می بایست اهرم موجود در بخش کناری آن را فشار دهید تا به راحتی این قفل باز شود.

سبک و قابل حمل

دیگر خصوصیتی که یک جلیقه شنا دارا می باشد بحث سبک وزن بودن و هم چنین راحتی آسان این محصولات می باشد. در همین رابطه نیز باید عنوان کنیم که یک جلیقه شنا معمولا بسیار سبک وزن خواهد بود. وزن استاندارد برای این محصولات معمولا کمتر از یک کیلو گرم است که این نکته بیشتر برای سنین کودکان صدق می کند. ممکن است که در حداکثر وزن نیز یک جلیقه شنا نهایتا دارای یک الی دو کیلو گرم وزن باشد که باز هم به سادگی می توانید آن را حمل و نقل کنید. 

ابعاد جلیقه شنا بادی مسافرتی

در ارتباط با ابعاد این محصولات هم باید به یک سری نکات توجه کنیم. در ابتدا باید عنوان کنیم که ابعاد این محصولات معمولا گوناگون می باشد و با توجه به رنج سنی گوناگون افراد می توان ابعاد یک جلیقه شنا را مشاهده کرد. این ابعاد هم بسیار مهم است و در انتخاب افراد تاثیر گذار خواهد بود. شما می بایست محصولی را خریداری کنید که بتوانید در داخل آن راحت باشید و در سریع ترین زمان ممکن از محصول استفاده کنید و نگران ایمنی خود هم در حین استفده نباشید.

جنس جلیقه شنا بادی

جلیقه های شنا را اگر بخواهیم از نظر جنس هم مورد بررسی قرار دهیم به چند بخش تقسیم می شود. بخش اول بدنه اصلی محصول است که اگر محصول به صورت بادی باشد از نوع PVC و در غیر این صورت نیز معمولا از نوع فوم طراحی و تولید می شود. هر دو جنس نیز به قدری با دوام و با کیفیت هستند که سبب می شود فرد بتواند بدون نگرانی به محصول اطمینان کرده و از آن استفاده کند. هم چنین باید به این مسئله هم اشاره کنیم که جنس وینیل باعث می شود تا به صورت کامل بر روی آب شناور باقی بمانید و نگرانی از بابت سوراخ شدن محصول و یا آیب های احتمالی نداشته باشید. این نکته یکی از مهم ترین ویژگی های این محصول به شمار خواهد رفت.

بهره مندی از برچسب تعمیرات

یکی دیگر از مواردی که باید به آن اشاره کنیم و این نکته در خصوص جلیقه های شنا از نوع بادی بسیار صدق می کند ، بهره مندی از برچسب تعمیرات می باشد. معمولا احتمال دارد که جلیقه های شنا برای سنین کودکان دچار آسیب شود و یا سوراخ های ریزی بر روی این محصولات ایجاد شود که ناشی از عدم مراقبت کافی از این محصولات خواهد بود. با این وجود شما در مواقعی که این مورد رخ دهد می توانید به راحتی هر چه تمام تر با استفاده از یک برچسب تعمیرات این محصول را مجدد ترمیم نموده و آسیب را رفع کنید. در همین راستا نیز باید عنوان کرد که شرکت های تولید کننده جلیقه های بادی شنا سعی می کنند تا یک عدد برچسب تعمیرات را هم در کنار محصول خود قرار دهند تا بتوانید به راحتی محصول را در مواقع مورد نیاز ترمیم نمایید.

جمع بندی

انتخاب یک جلیقه بادی معمولا کار سختی نیست و تنوع این محصولات بیشتر در نوع طرح و نقش موجود بر روی این محصولات متفاوت می باشد. نکته ای که باید به آن در هنگام خرید توجه کرد بحث کیفیت ، ضخامت و هم چنین ساختار محصول است که بسیار مهم خواهد بود. هم چنین شما می بایست در کنار این ویژگی ها ، به قیمت محصول هم توجه کنید. در واقع در مقایسه بین محصولات مختلف قیمت هم یک فاکتور مهم و اساسی خواهد بود.

در همین خصوص نیز پیشنهاد می کنیم که حتما قبل از خرید به محصولات و جلیقه های شنا که در فروشگاه تهران اینتکس موجود می باشد سر بزنید. این فروشگاه تنها نمایندگی محصولات بادی در ایران می باشد که به صورت تخصصی و با تنوع فوق العاده بالا و هم چنین با قیمت کاملا رقابتی محصولات خود را عرضه کرده است که رضایت مشتریان را هم همواره به همراه داشته است. خدمات پس از فروش و همین طور کیفیت خوب محصولات هم از دیگر ویژگی های این فروشگاه به شمار می رود.