استخر کشاورزی برای برخی مناطق لازم و ضروری است و سبب ذخیره آب می شود. برخی زمین های کشاورزی برای فعالیت خود به آب بیش تری نیاز دارند و یا دسترسی به منبع آب ندارند. در نتیجه کشاورزان به سراغ ایجاد یک منبع برای ذخیره آب می روند. استفاده از استخر برای ذخیره آب امری رایج شده است که با در نظر گرفتن موقعیت و امکانات و شرایط افراد به سراغ احداث استخر می روند. این استخر ها به گونه های مختلف می باشند. جدید ترین استخری که برای کشاورزی استفده می شود استخر پیش ساخته می باشد که از ابعاد مختلف برخوردار است و از انواع مختلف تشکیل شده است. به این ترتیب افراد می توانند این محصول را به راحتی انتخاب کنند و برحسب موقعیت خود به نصب آن بپردازند. معمولا این استخر ها در نزدیک زمین کشاورزی احداث می شوند تا امکان آبیاری و استفاده از آب داخل آن وجود داشته باشند. 

برخی از افراد که تمایل به پرداخت هزینه بیش تر دارند نیز می توانند از استخر کشاورزی به زمین کشاورزی لوله کشی کنند تا در نهایت فرایند آبیاری زمین به درستی صورت گیرد و به راحتی زمین هایی که به آب بیش تری احتیاج دارند دچار مشکل نشوند. این محصولات با ابعاد مختلف و ساختار گوناگون برای استفاده افراد آماده می باشند و می توانند بهترین موقعیت را ایجاد سازند. جهت کسب اطلاعات بیش تر در این زمینه و انتخاب و خرید موردی مناسب می توانید به مطالب زیر مراجعه کنید تا در نهایت خرید درستی را انجام دهید و در محل مناسب به نصب آن اقدام نمایید.

استخر کشاورزی | اینتکس ایران

انواع استخر کشاورزی

استخر های بتنی قدیمی ترین مکان هایی هستند که برای کشاورزی مورد استفاده قرار می گرفتند و افراد برای ذخیره آب آن ها را ایجاد می کردند. این محل ها با استفاده از گود برداری ایجاد می شد که نیاز به وقت و هزینه زیادی داشت. امروزه با پیشرفت وسایل و تجهیزات علاوه بر ایجاد استخر بتنی افراد می توانند از استخر پیش ساخته نیز استفاده کنند و از داشتن آن لذت ببرند. استخر هایی که دارای کیفیت بالا می باشند و قابلیت های مختلف دارند بهترین گزینه برای داشتن ذخیره سازی آب برای کشاورزی خواهند بود. از این رو استفاده از آن ها نیز مانند ایجاد استخر های بتنی می باشد و افراد می توانند نسبت به آن اقدام کنند. برای ایجاد استخر های بتنی نیاز به مصالح است تا بتوان محل را به درستی ایجاد نمود و از نفوذ آب به داخل زمین نیز جلوگیری کرد. در نتیجه از کاشی های مقاوم به علاوه مصالح غیر قابل نفوذ استفاده می کنند تا به راحتی قابلیت و بازدهی بهتری داشته باشد. 

استخر کشاورزی در نزدیک زمین کشاورزی ایجاد می شود تا دسترسی به آن آسان باشد و بتوان با خیالی آسوده به کشت و داشت و برداشت اقدام کرد.

انواع استخر کشاورزی | اینتکس ایران

استخر پیش ساخته کشاورزی آماده

همان طور که گفته شد یکی از نمونه های استخر هایی که برای کشاورزی مناسب است استخر پیش ساخته می باشد که دارای تنوع در ساختار هستند. این محصولات از بدنه های مقاوم تشکیل شده اند که منحصر به فرد بوده و قادر به داشتن آب لازم برای کشاورزی می باشند. به این ترتیب کسانی که نیاز به منبع آب دارند باید به فکر محلی ایمن و استاندارد باشند که به طبع استفاده از استخر پیش ساخته بهترین گزینه می باشد. این محصول دارای بدنه ای با ابعاد مختلف است و ساختار گرد و مستطیلی و بیضی شکل را شامل می شود. انواع استخر پیش ساخته کشاورزی به برزنتی و فایبرگلاس و غیره تقسیم می شود که پر فروش ترین آن ها این دو نوع خواهند بود. افراد به سمت خرید این دو نوع استخر پیش ساخته کشیده می شوند و می توانند بهترین استفاده را از آن ها داشته باشند.

استخر پیش ساخته کشاورزی | اینتکس ایران

استخر پیش ساخته برای کشاورزی

به منظور داشتن بازدهی بالا در کشاورزی نیاز به آب کافی است که در کنار خاک حاصلخیز بتواند بهترین محصولات را تولید کند. استفاده از استخر پیش ساخته برای کشاورزی در محل هایی که با مشکل آب رو به رو می باشند شرایط خوبی را برای کشاورزان مهیا کرده است تا به میزان کافی آب در اختیار داشته باشند. خرید هر یک از استخر های پیش ساخته که مناسب استفاده در زمین کشاورزی است این امکان را ایجاد می کند که به راحتی زمین کشاورزی آبیاری شود و محصولات بهتری به دست آید. از این رو مشکلات ناشی از نبود آب به راحتی حل می شود و مناطقی که با این مشکل رو به رو هستند نیز قادر به انجام کشاورزی می باشند. انتخاب مناسب ترین استخر پیش ساخته نیز بر حسب موقعیت و فضا انجام می شود. تا بتوان بازدهی بیش تری را به دست آورد.

استخر پیش ساخته برای کشاورزی | اینتکس ایران

قیمت استخر پیش ساخته کشاورزی

معمولا انتخاب و خرید استخر پیش ساخته ارزان تر از ایجاد و احداث استخر بتنی تمام می شود. به همین خاطر است که قیمت استخر پیش ساخته برای کشاورزی نیز به طبع کم تر خواهد بود و از قیمت ارزان برخوردار می باشد. این محصول با داشتن تنوع قیمت می تواند به راحتی انتخاب شود و خرید آن صورت گیرد. از این رو محصولی پر کاربرد و پر استفاده است و برای کشاورزی انتخاب می شود. این گونه محصولات قیمت های پایین نیز دارند که با کم ترین هزینه خریداری شود. افرادی هم که از توانایی بیش تر برخوردار هستند نیز با پرداخت هزینه بیش تر قادر به خرید یک استخر پیش ساخته مجهز تر و بزرگ تر برای استفاده در مصارف کشاورزی می باشند.

قیمت استخر پیش ساخته کشاورزی | اینتکس ایران

استخر موقت کشاورزی

در برخی فصول سال برخی مناطق دچار کمبود آب می شوند که این کمبود با ایجاد استخر کشاورزی تامین می گردد. به این نوع استخر ها که تنها در برخی فصول سال ایجاد می شود استخر موقت کشاورزی می گویند. این استخر ها پیش ساخته می باشند تا قابلیت حمل و جا به جایی داشته باشند و بتوان به راحتی آن ها را حمل و نقل کرد. به این ترتیب با نصب و راه اندازی محصول محل برای ذخیره آب مهیا می شود و پس از انجام کار خود و نیاز نداشتن به محصول مجدد با جمع آوری بدنه به محلی دیگر هدایت می شود. برای نگه داری از استخر پیش ساخته نیز چنین ساختاری مناسب است و می توان به راحتی آن را در مکان های ایمن محافظت نمود تا در فصل مورد نیاز استفاده شود و به راحتی نیاز کشاورزان به آب را تامین کند.

استخر موقت کشاورزی | اینتکس ایران

نحوه ساخت استخر ارزان کشاورزی

همان طور که اشاره شد استخر پیش ساخته بهترین و منحصر به فرد ترین استخر برای استفاده در زمینه کشاورزی است که دارای قیمت ارزان می باشد. به همین خاطر باید نسبت به خرید آن اقدام کرد و محصول را استفاده نمود. نحوه ساخت آن نیز به این صورت است که اجزای بدنه در کنار هم قرار می گیرند و ساختار اصلی خود را به دست می آورد. این کار نیاز به مهارت خاصی ندارد و تنها با مطالعه دفترچه راهنما و یا مشاهده دی وی دی آموزشی نصب می شود. در نتیجه بهره مندی از استخر ارزان کشاورزی امری راحت خواهد بود که در بسیاری از موارد می توان از آن بهره مند شد.

ساخت استخر کشاورزی با شفته آهک

شفته آهک نوعی مصالح می باشد که برای ایجاد استخر کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. این ملات برای استفاده در محیط های مرطوب کاربرد دارد چرا که در صورت خشک شدن ترک می خورد و فضا را نا مطلوب می سازد. از این رو برای ساخت استخر کشاورزی نیز از آن استفاده می شود و می توان با کم ترین هزینه دیواره های محکم و استواری را ایجاد نمود. این سطح غیر قابل نشت و نفوذ می شود و در نتیجه می تواند بهترین موقعیت برای ساخت استخر کشاورزی باشد. در نتیجه برای بهره مندی از این فضا و داشتن آب کافی برای کشاورزی می توان این ملات را مورد استفاده قرار داد و فضای بدون نقص را ایجاد کرد.

ساخت استخر کشاورزی با شفته آهک | اینتکس ایران

استخر پی وی سی کشاورزی

از انواع استخر پیش ساخته می توان به استخر پی وی سی اشاره کرد که دارای دیواره های غیر قابل نفوذ می باشند. این لایه پی وی سی عایق بوده است تا آب داخل استخر به بیرون نشت داده نشود و در فضای داخل استخر باقی بماند. بهترین نمونه از استخر های کشاورزی برای ذخیره آب مورد نیاز استفاده از استخر های پی وی سی کشاورزی است که مزیت های متعددی دارد و می توان از داشتن آن بهره مند شد.

استخر کشاورزی کوچک

برای آبیاری زمین هایی که از مساحت کم برخوردار می باشند استفاده از استخر کشاورزی کوچک کفایت می کند. این محصول با قیمت ارزان خریداری می شود و کاربرد منحصر به فردی دارد. در نتیجه نیاز افراد به ذخیره آب برای کشاورزی را به راحتی پاسخ می دهد. این محصول فضای کمی را اشغال می کند و قادر به استفاده در مدت زمان طولانی است. در نتیجه تمامی شرایط لازم و کافی برای داشتن یک منبع آب را دارا می باشد.

استخر کشاورزی کوچک | اینتکس ایران

پوشش استخر کشاورزی

برای داشتن آب تمیز و پاکیزه و جلوگیری از ورود آلودگی به داخل آب از درپوش برای پوشاندن بخش بالای استخر پیش ساخته استفاده می شود که به نوبه خود مزیت های زیادی دارد. این پوشش طول عمر زیادی دارد و با سازگاری بالا در طی سال های زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو داشتن آن برای استخر کشاورزی لازم و ضروری است. در برخی فصول که میزان باد و گرد و خاک زیاد است می توان این پوشش را مورد استفاده قرار داد و مانع از بروز مشکلات در زمینه تولید برخی محصولات کشاورزی شد. چرا که کیفیت آب آبیاری محصولات کشاورزی نیز در مرغوبیت محصول نقش خواهد داشت.

پوشش استخر کشاورزی | اینتکس ایران

استخر کشاورزی ارزان

اگر به دنبال ارزان ترین استخر کشاورزی می باشید تا کارایی زیادی داشته باشد و بتواند به راحتی مورد استفاده قرار گیرد پیشنهاد می شود که از استخر های پیش ساخته اینتکس استقبال کنید تا نیاز شما به داشتن یک محیط منحصر به فرد برای تامین آب کافی برای کشاورزی برطرف شود. استخر های کشاورزی به صورت پیش ساخته دارای تنوع زیاد است و از گونه های بسیار متعدد تشکیل شده است. این محصولات نظر افراد را به خود جلب می کند و آن ها را وادار به خرید می نماید. در نتیجه بهترین نمونه از محصولاتی است که در زمینه کشاورزی نیز استفاده و بهره برداری می شود.

استخر کشاورزی ارزان | اینتکس ایران

خرید استخر کشاورزی ارزان قیمت

برای خرید انواع استخر کشاورزی پیش ساخته با کیفیت بالا و مقاومت و طول عمر تنها می توانید به فروشگاه اینتکس ایران مراجعه نمایید تا با راهنمایی کامل واحد فروش به بهترین شکل انتخابی درست را انجام دهید.